Act natural olejek lawendowy 10ml

2,69 1
Według internetowych rankingów, cena tego produkut waha się w okolicach 41 zł. Jak Ty oceniasz ?
ACT NATURAL olejek lawendowy 10ml

Lawenda ( Lavandula augustifolia ) – krzew osiągający wysokość 60 cm, o zdrewniałych gałązkach, z których wyrastają zielone pędy pokryte szaro – zielonymi liśćmi ze srebrzystym nalotem. W niepokaźnych fioletowych kwiatkach zawarty jest olejek eteryczny, który gwarantuje lawendzie intensywny zapach. Rośnie na terenach górzystych – najkorzystniejsze jakościowo olejki uzyskuje się z roślin rosnących na wysokości 700 – 1400 m n.p.m. W basenie Morza Śródziemnego. Roślina porasta na ogół poprawnie nasłonecznione południowe zbocza gór.

Historia - lawenda została renomowana za roślinę ...

 • Producent - ACT NATURAL
 • Zapach - lawenda
 • Pojemność - 10

Oferta Cenowa

aleNatura.pl aleNatura.pl
aleNatura.pl
ACT NATURAL olejek lawendowy 10ml 39,99 DO SKLEPU
ACT NATURAL olejek lawendowy 10ml

Lawenda ( Lavandula augustifolia ) – krzew osiągający wysokość 60 cm, o zdrewniałych gałązkach, z których wyrastają zielone pędy pokryte szaro – zielonymi liśćmi ze srebrzystym nalotem. W niepokaźnych fioletowych kwiatkach zawarty jest olejek eteryczny, który gwarantuje lawendzie intensywny zapach. Rośnie na terenach górzystych – najkorzystniejsze jakościowo olejki uzyskuje się z roślin rosnących na wysokości 700 – 1400 m n.p.m. W basenie Morza Śródziemnego. Roślina porasta na ogół poprawnie nasłonecznione południowe zbocza gór.

Historia - lawenda została renomowana za roślinę roku 1999. Roślina znana od tysięcy lat w Grecji, rozpropagowana w Europie przez starożytnych Rzymian, uprawiana aktualnie na terenie całego świata. Jak to typowo bywa odkrycia niezwykłych parametry leczniczych olejku lawendowego dokonano przypadkowo. W literaturze z dziedziny aromaterapii podaje się, iż jako jeden z pierwszych olejek lawendowy wykorzystał w medycynie Rene Maurice
Gattefosse, który osobiście stwierdził zdumiewające jego parametry lecznicze stosując go na poparzoną rękę. Znane jest zastosowanie olejku lawendowego przez doktora Jean`a Valnet`a do leczenia poważnych poparzeń i ran doznanych poprzez francuskich żołnierzy w trakcie wojny.

wykorzystanie:
 • Olejek lawendowy uważany jest za jeden z najbezpieczniejszych i najmocniej wartościowych olejków eterycznych wykorzystywanych w aromaterapii. Jeden z dwóch tylko olejków, obok drzewa herbacianego, bezpiecznie wykorzystywanych bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczenia.
 • Mówi się o nim jako o olejku o najbardziej wszechstronnym działaniu: antyseptyczny, przeciwbólowy, uspakajający, bakteriobójczy i grzybobójczy,
  zapobiega infekcjom, skuteczny w sytuacji oparzeń i ran, zapobiega powstawaniu blizn, odstrasza insekty (komary) i mole, łagodzi skutki ukąszeń owadów, wykorzystywany jako środek zapachowy.
 • Olejek lawendowy nie powoduje uczuleń alergicznych, jedynie nieduża liczba ludzi może być na niego uczulona – z reguły są to osoby, które nie tolerują zapachu lawendy.
 • Olejku lawendowego nie powinny stosować osoby chorujące na astmę.
 • Olejek należy stosować zewnętrznie do masaży, kąpieli, inhalacji, nacierania skóry, aromaterapii.
 • Olejek lawendowy pomoże zwalczyć grypę i przeziębienie (łagodzi kaszel, katar i zapalenie zatok – inhalacje).
 • Łagodzi depresje, lęki, stany podenerwowania, upraszcza zasypianie;
 • Zwalczy migrenowe bóle głowy i bóle menstruacyjne, bóle mięśni i reumatyczne ( kompresy, okłady, kąpiele, masaż);
 • W walce z grzybicami skóry, łupieżem, trądzikiem i rozstępami skóry;
 • uniemożliwia gromadzeniu się płynów w organizmie – wspomaga
  odchudzanie i walkę z cellulitem (kąpiele i masaż);
 • Redukuje nadmiar tłuszczu w skórze tłustej, pomaga starzejącej się skórze w regeneracji komórek;
 • Dezynfekuje skórę, ulepsza jej ukrwienie (zaczerwienienie naskórka po kąpieli).

Rady dla osób, które chcą stosować olejek lawendowy w domu:

1. Masaż –olejek lawendowy należy rozcieńczyć w naturalnym nośniku, jakim jest olej jadalny w następujących proporcjach: 2 krople olejku na 5 ml oleju jadalnego (u dzieci 1 kropla na 10 ml oleju).
2. Inhalacje – 4 – 6 kropli olejku na szklankę wody, wdychać opary pod przykryciem ręcznika; metoda niezalecana dzieciom.
3. Kąpiele – do wanny dodać 4 – 6 kropli olejku zmieszanego z łyżeczką oleju jadalnego lub mleka.
4. Kompresy – 4 – 6 kropli olejku na szklankę ciepłej wody, zmoczonym ręcznikiem okładamy chore miejsce, owijamy folią i nakładamy drugi ciepły ręcznik, pozostawiamy tak przygotowany kompres na dwie godziny.
5. Rany i otarcia – na obolałe i zranione miejsce najlepiej wykorzystać zimny roztwór przygotowany z 1 l wody i 15 kropli olejku (proporcje można zniżyć) sporządzony w spryskiwaczu, spryskać zranioną
skórę.

Sposób zastosowania olejku lawendowego:

 • Bóle głowy i migreny – wmasować czysty olejek w skronie, jeżeli sposób ten okaże się skuteczny należy zastosować zimny kompres na czoło i kark
 • Trądzik – wacik nasączyć czystym olejkiem lawendowym i przemywać zmodyfikowane chorobowo miejsca, można dopasować z olejkiem z drzewa herbacianego
 • Egzema, łuszczyca, zapalenie skóry – najlepszy olejek dla skóry z problemami, przynosi ulgę skórze dotkniętej stanem zapalnym, symptomami łuszczycy, egzemy, upraszcza regenerację komórek,
  zabezpieczając przed powstawaniem blizn
 • Stłuczenia i siniaki – wcierać olejek lawendowy bezpośrednio na zmodyfikowane miejsca
 • Ukąszenia owadów – punktowo zastosować czysty olejek
 • Katar – wdychać opary olejku lawendowego z dodatkiem olejku z drzewa herbacianego
 • D epresje, bezsenność – wdychać opary olejku lawendowego tuż przed pójściem spać, można lekko skropić pościel lub piorąc pościel dodać kilka kropli olejku do ostatniego płukania.
 • Reumatyczne bóle mięśni – zmieszać krople olejku lawendowego i z drzewa herbacianego (3 + 3) dodać do oleju jadalnego albo kremu i wmasować w mięśnie
 • Kąpiele relaksacyjne i uspakajające – do wanny wlać olejek lawendowy zgodnie z przekazanymi wskazówkami na poprzedniej stronie. Kąpiel nie powinna trwać dłużej niż 10 – 15 min. Odpręża, likwiduje niepokój, normalizuje gospodarkę hormonalną pań
 • Suchy łupież i wypadanie włosów – dodać kilka kropli 2 - 3 olejku do użytkowanego, na co dzień szamponu.

Olejek lawendowy doskonale łączy się z innymi olejkami, np.: rozmarynowym, miętowym, cytrynowym, z drzewa herbacianego.

UWAGA!

Nie stosować u dzieci poniżej trzech lat i u osób z chorobami płuc.
wykorzystywanie olejku lawendowego przez dłuższy czas wymaga konsultacji z lekarzem. Należy pamiętać, że olejki eteryczne są silnymi koncentratami, dlatego liczba zastosowanego olejku nie powinna być obfita.

Przepis na odżywkę na zniszczone końcówki włosów: rozetrzeć żółtko jednego jajka, dodać 3 krople olejku lawendowego, wetrzeć w końcówki włosów, pozostawić na 15 minut, a następnie umyć włosy.

Ciekawostka: ze 100 kg kwiatów lawendowych dostajemy 2 kg olejku!

Skład: Lavandula angustifolia Oil.

pojemność: 10ml

 • Producent - ACT NATURAL
 • Zapach - lawenda
 • Pojemność - 10