Aspafar tabl.x 50 (5909990262816)

3,75 1
Według internetowych rankingów, cena tego produkut waha się w okolicach 11 zł. Jak Ty oceniasz ?

Skład:

1 tabletka gromadzi:

250 mg Magnesii hydroaspartas x 4H2O (magnezu wodoroasparaginianu czterowodnego), co odpowiada 17 mg jonów magnezu 250 mg Kalii hydroaspartas x 1/2 H2O (potasu wodoroasparaginianu półwodnego), co odpowiada 54 mg jonów potasuDziałanie:

Aspafar Farmapol jest lekiem dostarczającym magnez i potas. Magnez jest jednym z podstawowych składników budulcowych organizmu. Jest elementyem lub uczestniczy w działaniu enzymów regulujących przemianę węglowodanów, białek i tłuszczów, oraz w procesach wytwarzania i magazynowania energii. Niedobór magnezu osłabia wytrzymałość immunologiczną, prowadzi do ...
  • Producent - FARMAPOL
  • EAN - 5909990262816
  • Postać - tabletki

Oferta Cenowa

Apteka Zdro-Vita Apteka Zdro-Vita
Apteka Zdro-Vita
Aspafar 50 tabletek 8,05 DO SKLEPU

Skład:

1 tabletka gromadzi:

250 mg Magnesii hydroaspartas x 4H2O (magnezu wodoroasparaginianu czterowodnego), co odpowiada 17 mg jonów magnezu 250 mg Kalii hydroaspartas x 1/2 H2O (potasu wodoroasparaginianu półwodnego), co odpowiada 54 mg jonów potasuDziałanie:

Aspafar Farmapol jest lekiem dostarczającym magnez i potas. Magnez jest jednym z podstawowych składników budulcowych organizmu. Jest elementyem lub uczestniczy w działaniu enzymów regulujących przemianę węglowodanów, białek i tłuszczów, oraz w procesach wytwarzania i magazynowania energii. Niedobór magnezu osłabia wytrzymałość immunologiczną, prowadzi do zaburzeń układu krążenia, układu nerwowego, mięśni i tkanki kostnej, oraz przyspiesza rozwój miażdżycy naczyń krwionośnych.

Potas wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego i mięśniowego, a także intensywność mięśnia sercowego. Jest ważnym elementyem cytoplazmy, jest konieczny do syntezy białek w rybosomach, zmniejsza pęcznienie komórek i zwiększa przepuszczalność błon komórkowych.wskazania:

kompletowanie niedoboru magnezu i potasu (gdy nie jest konieczne podawanie droga dożylną): - w niemiarowościach i nadpobudliwości serca zwłaszcza na tle niedoboru magnezu i potasu;

- profilaktycznie w chorobie niedokrwiennej serca, przy zagrożeniu zawałem;

- w rekonwalescencji pozawałowej;

- po przebytych chorobach zakaźnych albo zabiegach chirurgicznych, w przebiegu których doszło do utraty magnezu i potasu;

- jako lek przeciwdziałający niepożądanym skutkom długofalowego użytkowania glikozydów nasercowych i leków moczopędnych (np. Tiazydów, furosemidu).Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku ASPAFAR FARMAPOL jeśli występuje:

nadwrażliwość na którykolwiek ze składników, ciężka niewydolność nerek, zakażenia dróg moczowych, hiperkaliemia, hipermagnezemia (nadmiar potasu albo magnezu we krwi), zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo-komorowego (np. Zmiany rytmu pracy serca), bradykardia (wolny rytm serca), myasthenia gravis (rzadka choroba której towarzyszy zwiotczenie mięśni).Dawkowanie:

1 do 3 tabletek dwa razy na dobę, co oznacza, iż nie więcej niżeli 6 tabletek na dobę. Zaleca się stosować lek rano i wieczorem po posiłku, popijając wodą.Działania niepożądane:

Jak każdy lek, ASPAFAR FARMAPOL może powodować działania niechciane, chociaż nie u każdego one wystąpią.możliwe jest wystąpienie hiperkaliemii z zaburzeniami rytmu serca (zwłaszcza u pacjentów z niewydolnością nerek), dolegliwości żołądkowo-jelitowych (nudności, wymioty, biegunka), uczucia metalicznego smaku.Interakcje:

Podawanie leku równocześnie z antybiotykami z grupy tetracyklin, doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi pochodnymi hydroksykumaryny i preparatami zawierającymi fosforany, związki wapnia i żelaza, prowadzi do wzajemnego zmniejszania wchłaniania z przewodu pokarmowego. Dieta o obszernej zawartości soli kuchennej (chlorku sodu) zwiększa wydalanie potasu w moczu.
  • Producent - FARMAPOL
  • EAN - 5909990262816
  • Postać - tabletki